Dzisiaj jest: 19 Październik 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Aktualności

Informacja o wyniku postępowania- Czarkowo

logo wlgd

Informacja o wyniku postępowania  mającego na celu wyłonienie wykonawcy zadania „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Czarkowie”   w ramach projektu „Przebudowa świetlicy wiejskiej
w Czarkowie i przebudowa świetlicy wiejskiej w Waszkowie”     
    

W związku z postępowaniem ofertowym realizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia na   wykonawcy zadania „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Czarkowie”   w ramach projektu „Przebudowa świetlicy wiejskiej w Czarkowie i przebudowa świetlicy wiejskiej w Waszkowie”    wybrana została oferta PROFILEX Justyna Marciniak 63-800 Gostyń ul. Starogostyńska 10 z ceną    35.091,33 zł brutto

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza!

rowerowkasierpienoboz2 PicsArt 07-30-06.57.18 - Kopia

Zapytania ofertowe Gminne Centrum Kultury w Poniecu

logo wlgd

Gminnemu Centrum Kultury w Poniecu została przyznana dotacja z programu

Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

na realizacje projektu "Przebudowa swietlicy wiejskiej w Czarkowie i przebudowa świetlicy wiejskiej w Waszkowie"

W związku z powyższym zamieszczamy zapytania ofertowe na wykonanie robót budowlanych w powyższych miejscowowściach

Zapytanie ofertowe Waszkowo

Przedmiar robót Waszkowo

Zapytanie ofertowe Czarkowo

Przedmiar robót Czarkowo

 

Ciekawe miejsce na szlaku rowerzystów

DSC08190W sobotę 22 lipca odbyła się kolejna w tym sezonie wycieczka rowerowa zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Tym razem uczestnicy wyprawy przejechali łącznie ponad 35 km, a głównym celem podróży był skansen w Miejskiej Górce. Po godz. 10.00 grupa rowerzystów wyruszyła w trasę, która wiodła przez Sowiny, Kawcze, Zakrzewo by około godz. 12.00 dotrzeć na miejsce docelowe. Tam z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się zgromadzonym przez właściciela skansenu przedmiotom posiadającym niejednokrotnie ciekawą historię. Wśród licznych rzeczy znalazły się także stworzone własnoręcznie rowery, którymi każdy mógł się przejechać. Po zwiedzeniu całego terenu i chwilowym odpoczynku przy kawie i placku, rowerzyści podziękowali serdecznie za cudowną gościnę i wyruszyli w dalszą drogę.

Czytaj więcej: Ciekawe miejsce na szlaku rowerzystów

Dobra zabawa i pozytywna energia na XIII Dniach Ziemi Ponieckiej

20157276 1579256238814489 8731049378602632785 oMnóstwo dobrej zabawy i pozytywnej energii towarzyszyło kolejnym już XIII Dniom Ziemi Ponieckiej. Przyciągająca corocznie tłumy impreza rozpoczęła się tak naprawdę już w czwartek, gdzie swoją rywalizację zapoczątkowały sołectwa w kolejnej już jedenastej edycji wielkiego turnieju sołectw Sołtysiada. Zacięte rozgrywki w każdej z 18 konkurencji trwały aż do sobotniego popołudnia. Łącznie w sportowej rywalizacji wzięło udział 450 uczestników z 18 sołectw z terenu Gminy Poniec. Ostatecznie triumfowała reprezentacja Zawady, przed ekipami ze Śmiłowa oraz Janiszewa. Tradycyjnie dla zwycięzców nie zabrakło atrakcyjnych nagród zarówno tych indywidualnych jak i grupowych.

Czytaj więcej: Dobra zabawa i pozytywna energia na XIII Dniach Ziemi Ponieckiej

Gminne Centrum Kultury w Poniecu zaprasza!

bake a cake ostateczny druk zielone wakacje

Regulamin konkursu cukierniczego

Wakacyjny tydzień muzyków w Wieleniu

DSC08117Pierwszy tydzień tegorocznych letnich wakacji muzycy Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu spędzili uczestnicząc w warsztatach muzycznych w ośrodku wypoczynkowym KROKUS w Wieleniu. Ponad 30-sto osobowa grupa muzyków doskonaliła swoje umiejętności poprzez codzienne próby indywidualne i grupowe, które zaowocowały przygotowaniem nowego repertuaru muzycznego. Zajęcia prowadzone przez kapelmistrza naszej orkiestry Wiktora Bąka oraz instruktorów Borysa Każmierczaka i Tadeusza Urbaniaka oprócz rozszerzenia repertuaru orkiestry doskonale zintegrowały całą grupę młodzieży. W przerwach między próbami grupa aktywnie spędzała czas na zabawach z piłką, kąpieli w jeziorze, opalając się czy też uczestnicząc w zajęciach wodnego aerobiku.

Czytaj więcej: Wakacyjny tydzień muzyków w Wieleniu

Kolejny sukces instruktora sekcji modelarskiej GCK

DSC 0508W dniach 24 – 25 czerwca 2017roku odbyły się XII Mistrzostwa Dolnego Śląska w modelarstwie redukcyjnym. W zawodach startował instruktor Sekcji Modelarskiej działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu, pan Janusz Poprawski. Poziom konkursu był bardzo wysoki, startowali modelarze z Polski oraz Czech i Litwy. Wystawiono ponad 400 modeli w różnych kategoriach. Instruktor Janusz Poprawski wystawił modele w czterech kategoriach modeli plastikowych. W kategorii POLt dioramy lotnicze samolotem Spitfire MkVb zajął I miejsce , również I miejsce otrzymał w pojazdach kołowych za „ Niemiecką kuchnie polową „ . Natomiast w kategorii POS samolotem Spitfire Mk V Jana Zumbacha oraz w kategorii POdl makietą „Kierunek Kursk „ zdobył medal za II miejsce. Drużynowo GCK w Poniecu uplasowało się na 10 miejscu.

Czytaj więcej: Kolejny sukces instruktora sekcji modelarskiej GCK

Dzień Dziecka z uśmiechem na twarzy

DSCN1915Obchody Dnia Dziecka w gminie Poniec były pełne atrakcji, dobrej zabawy, a szczególnie uśmiechu, który zagościł na wszystkich twarzach zarówno dzieci jak i ich rodziców. Najmłodsi w sobotnie popołudnie mogli skorzystać z przygotowanego specjalnie dla nich dmuchanego placu zabaw, wziąć udział w konkursach, grach i zabawach z animatorami, zobaczyć występy taneczne i wokalne zespołów Nati, Humoreski oraz pokazu taekwondo w wykonaniu Tiger Wielkopolska. Ponadto dla dzieci wystąpił teatrzyk Herbi w przedstawieniu „Jak Dyzio stracił zdrowie”. Dla całych rodzin przygotowano przejazdy bryczką, a dla mniejszych dzieci przejazdy na kucyku.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka z uśmiechem na twarzy

Skontrum w Bibliotece

UWAGA !

W dniach od 05.06.2017r. do 18.06.2017r. w BIBLIOTECE przeprowadzona zostanie kontrola księgozbioru (SKONTRUM), w związku z powyższym BIBLIOTEKA w tym okresie będzie nieczynna.

(Zarządzenie Nr 01/2017 Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Poniecu z dnia 22 maja 2017r).

Gminne Centrum Kultury w Poniecu