Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Aktualności

Dobrej zabawy nie było końca!

DSCN9469Prawdziwe tłumy zjawiły się w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Poniecu na zorganizowanym przez poniecki samorząd i redakcję portalu gostyn24.pl Festiwal dobrej zabawy.Przygotowanych atrakcji dla dzieci było bardzo dużo, m.in. zamki dmuchane, gry i zabawy z animatorami, sportowe tory przeszkód, malowanie twarzy czy samodzielnie wykonywane zwierzątka z baloników. Ogromne, miękkie i niezwykle bezpieczne powierzchnie „dmuchańców” stanowiły idealne miejsce do uwolnienia dziecięcej energii i choć duże zainteresowanie sprawiało, że trzeba było kilka minut poczekać na swoją kolej, to jednak nikt nie narzekał.

Czytaj więcej: Dobrej zabawy nie było końca!

Podsumowanie konkursu plastycznego „Maseczka karnawałowa”

IMG 0498kpOrganizatorem konkursu był Oddział dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych dzieci, możliwość pokazania swoich talentów, poznawanie tradycji i kultury naszego kraju. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. Czas trwania konkursu – ferie zimowe (30.01. – 10.02.)Wzięło w nim udział 48 uczestników. Do konkursu przystąpiły też dzieci z świetlic środowiskowych, wykonując prace na swoich zajęciach.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu plastycznego „Maseczka karnawałowa”

Warsztaty sekcji tanecznej Natia

V  C59DW dniach 9-10 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Poniecu odbyły się warsztaty grup tanecznych "Natia" z grup konkursowych III - VI i grupy gimnazjalnej. Brało w nich udział 27 dziewcząt. Młode tancerki pod okiem instruktora sekcji tanecznej - Anety Wotyńskiej podnosiły kondycję, zwinność, doskonaliły elementy akrobatyczne i techniczne aerobiku sportowego. Podczas wieczornego bloku opanowały krótką choreografię taneczną. Drugiego dnia po bloku technicznym, odbył się trening otwarty i wewnętrzny konkurs miniformacji tanecznych, gdzie jury oceniało tancerki pod kątem wykonania elementów obowiązkowych aerobiku sportowego, synchronizacji i prezencji na parkiecie.

Czytaj więcej: Warsztaty sekcji tanecznej Natia

Ferie za nami. Jak je spędzaliśmy?

16523041 963555913744330 898488758 oPierwszy tydzień ferii zimowych w gminie Poniec rozpoczął się tygodniowym turnusem w trzech miejscowościach: Sarbinowie, Szurkowie i Poniecu. Od poniedziałki do piątku dzieci spotykały się na świetlicach by spędzić ciekawie i twórczo swój czas wolny od nauki. Każdy dzień przyniósł nowe wyzwania, z którymi uczestnicy zajęć z uśmiechami na twarzy musieli się zmierzyć.

Czytaj więcej: Ferie za nami. Jak je spędzaliśmy?

Wystawa sekcji plastycznej "Ikonostas"

001Co roku plastycy z naszej sekcji raczą nas wystawami na różne tematy artystyczne i plastyczne. Tym razem artyści zilustrowali tajemnicę sacrum za pomocą układu plam i linii układających się w całość. Powstała seria obrazów inspirowanych malarstwem bizantyńskim, tematyką ikon przedstawiających świętych. Wernisaż wystawy pt. „IKONOSTAS” odbył się w sobotę w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu. Podczas wernisażu malarze z chęcią opowiadali o swej pasji oraz twórczości i zajęciach plastycznych, które sprawiają im ogromną przyjemność i pozwalają na rozwijanie talentów. Kto nie zdążył dotrzeć na sobotnie otwarcie wystawy, będzie mógł ją obejrzeć jeszcze w ciągu kilku najbliższych dni.

Czytaj więcej: Wystawa sekcji plastycznej "Ikonostas"

Wałkować, siekać, piec, podgryzać- pyszne warsztaty dla dzieci

DSCN2W ostatni dzień ferii zimowych na dzieciaki z gminy Poniec czekała spora atrakcja. Do Ponieca zawitała Akademia Umiejętności „Kulinarne Przygody” z Poznania. Sala Gminnego Centrum Kultury w Poniecu stała się idealnym miejscem dla dzieci, które pragnęły odkryć wielką radość z przygotowania posiłków. Mali uczestnicy zajęć zobaczyli jak wygląda praca w kuchni oraz pod czujnym okiem profesjonalistki mogły same skomponować ulubioną pizzę. Dla każdego dziecka było przygotowane miejsce przy stole, fartuszek oraz potrzebne przybory. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak zrobić prawdziwe ciasto na pizzę, przygotować pyszny sos oraz poszatkować potrzebne produkty.

Czytaj więcej: Wałkować, siekać, piec, podgryzać- pyszne warsztaty dla dzieci

"Księżniczka na ziarnku grochu" w Poniecu

DSCN9030Baśń o księżniczce na ziarnku grochu znają wszyscy. Bohaterowie opowieści to kapryśny książę szukający w świecie prawdziwej księżniczki, zawiedzeni niezdecydowaniem syna król i królowa, która nakazuje podstępem sprawdzić prawdziwość błękitnej krwi kandydatki do tronu i wreszcie ta jedyna prawdziwa księżniczka pojawiająca się, gdy nad królestwem szaleje straszliwa burza. Dzieci i ich rodzice zgromadzeni w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zobaczyli na własne oczy, jaką rolę odegrało maleńkie ziarenko grochu ukryte pod stertami puchowych pierzyn. Dwóch aktorów Akademii Wyobraźni z Wrocławia na oczach widzów zbudowało piękną opowieść na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena.

Czytaj więcej: "Księżniczka na ziarnku grochu" w Poniecu

Sportowo w Bibliotece

DSCN8974fTradycją stały się organizowane przez Bibliotekę w czasie ferii i wakacji Turnieje FIFA. W dniu 03.02 2017 r. odbył się Turniej FIFA 17. Tym razem mecze rozgrywane były na Xbooksie w sali GCK. W turnieju uczestniczyło siedemnastu chłopców w wieku szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, którzy na czas rozgrywek stali się czołowymi klubami Europy. Eliminacje przebiegały w czterech grupach. W eliminacjach rozegrano 28 meczy. Z każdej grupy do dalszej gry awansowało po 1 zawodniku.

Czytaj więcej: Sportowo w Bibliotece

Feriowe warsztaty plastyczne dla dzieci

DSCN8811Dnia 31 stycznia br. rozpoczęły się warsztaty plastyczne zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pierwszym dniu dzieci zapoznały się z nauką klasycznego rysunku oraz szkicu. Głównym założeniem zajęć jest rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. W ramach lekcji dzieci poznają podstawowe terminy plastyczne takie jak walor, paleta barwna, kompozycja, a także usprawnią swoją percepcje wzrokową. Zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne będzie również jednym z elementów sekcji plastycznej dla dzieci,która swoje zajęcia będzie odbywać cotygodniowo.

Czytaj więcej: Feriowe warsztaty plastyczne dla dzieci

Iluzjonista zaczarował publiczność

1Jak zwykle w organizowanych w gminie Poniec feriach nie brakuje atrakcji. Przed dziećmi i ich rodzicami wystąpił iluzjonista Carlos. W swoim programie zaprosił uczestników do niezwykłej podróży przez własną wyobraźnię. Magik przekładając swoja rękę przez szybę symbolicznie otworzył wrota niezwykłego świata, iluzji i magii. W trakcie trwania widowiska dzieci podziwiać mogły kulę, która tańczyła na chuście, czarodziejski sznurek zmieniający swoje wymiary czy poznać króliczka Kacperka wyczarowanego przez iluzjonistę.

Czytaj więcej: Iluzjonista zaczarował publiczność

Gminne Centrum Kultury w Poniecu