Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Aktualności

III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

DSC07847W dniu 29.01.2017r. kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking Krok za Krokiem wspólnie z kijkarzami Bojanowskich Kijków Szczęścia udali się do Leśnictwa Koczury, aby wziąć udział w III Zimowym Marszu NW zorganizowanym przez Stowarzyszenie Turystyki Pieszo-Rowerowej AZYMUT z Mórkowa oraz Koło Turystyczne Włoszakowickie Łaziki. Warto zaznaczyć, iż położona w środku lasu leśniczówka posiada ochronkę dla zwierząt, które na wskutek odniesionych kontuzji są zdane na pomoc człowieka.

Czytaj więcej: III Zimowy Marsz Koczury 2017r.

XI MEMORIAŁ KOPA IM. JANA DOPIERAŁY

glowne kopW sobotni wieczór 21 stycznia br. 92 sympatyków gry w KOPA spotkało się na sali w Teodozewie aby w duchu sportowej rywalizacji uczcić pamięć zmarłego w lipcu 2009 r. Jana Dopierały, który zapoczątkował te grę w powiecie gostyńskim. Jak co roku po uroczystym otwarciu oraz uczczeniu patrona imprezy chwila ciszy delegacja złożyła kwiaty na grobie.Gracze rozegrali pięć rund, po których wyłoniono dziesiątkę zwycięzców.

Czytaj więcej: XI MEMORIAŁ KOPA IM. JANA DOPIERAŁY

Styczniowe marsze ponieckich kijkarzy

DSC07827Kijkarze ponieckiej sekcji Nordic Walking KROK ZA KROKIEM rozpoczęli styczeń 2017 na sportowo. Wzorem ubiegłych lat spotkali się w Nowy Rok razem z bojanowskimi chodziarzami by wyruszyć w kilkukilometrowy marsz z Bojanowa do Pakówki. Dopisała pogoda, a dobre humory nie odstępowały uczestników podczas spotkania w „Sołtysówce”. Były noworoczne życzenia i wspólna biesiada przy ognisku. Natomiast 15 stycznia członkowie naszej sekcji wzięli udział w 11 Biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” wspólnie z grupą biegaczy.

Czytaj więcej: Styczniowe marsze ponieckich kijkarzy

WOŚP 2017

WOSP2017

Zapisy do udziału w "Biegu" w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do dnia 13 stycznia. Wśród uczestników biegu rozlosujemy pamiątkowe koszulki.

REGULAMIN 11. BIEGU WOŚP

OŚWIADCZENIE 11. Bieg WOŚP

MAPKA BIEGU

Czytaj więcej: WOŚP 2017

Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

orkiestra3Wyjątkowy, noworoczny koncert w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK pod batutą kapelmistrza Wiktora Bąka zabrzmiał w niedzielę 8 stycznia, o godz. 16.00 w hali widowiskowej w Poniecu.

Orkiestra, która, na co dzień swoimi występami uświetnia imprezy organizowane na terenie miasta i gminy Poniec zabrała licznie zgromadzoną publiczność w świat muzyki bardzo zróżnicowanej, począwszy od klasyki nawiązującej do wielkich wiedeńskich koncertów, kolęd, które zachęcały widzów do śpiewania, po repertuar typowo rozrywkowy.

Czytaj więcej: Wyjątkowy Noworoczny Koncert w Poniecu

Wejściówki rozdane!

imagesW związku z licznymi zapytaniami informujemy, że nie ma już wejściówek na niedzielny Koncert Noworoczny w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej GCK w Poniecu.

 

 

Regulamin Koncertu Noworocznego

Piękne stroiki stworzone na warsztatach

DSCN7946W dniach 15-16 grudnia w sali Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się warsztaty świąteczne z rękodzielnictwa. Zajęcia miały na celu integrację mieszkańców, kreatywne wykorzystanie czasu wolnego oraz pobudzanie wyobraźni uczestników.  Zajęcia przebiegały w przyjemnej atmosferze, panie z dużym zaangażowaniem pracowały nad swoimi ozdobami i stroikami. Wszystkie prace zostały przyozdobione na różne sposoby według indywidualnych gustów uczestników warsztatów z przygotowanych wcześniej materiałów. Były piękne i niepowtarzalne. Dekoracje, które wykonały uczestniczki warsztatów mogły zostać przez nie zabrane do domu lub wykorzystane jako prezent dla swoich najbliższych.

Czytaj więcej: Piękne stroiki stworzone na warsztatach

Ponieckie Mikołajki ze szczytnym celem w tle.

DSCN7657Mieszkańcy gminy Poniec licznie przybyli do hali widowiskowo-sportowej by świętować w sobotę 10 grudnia Mikołajki. Atrakcji dla wszystkich było, co niemiara. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, pomalować bombki, napisać list do św. Mikołaja, pomalować sobie buźkę, zapleść warkoczyki czy wziąć udział w grach i zabawach z animatorami. Na starszych czekał kiermasz bożonarodzeniowy oraz przepyszne wypieki przygotowane przez rodziców dzieci z przedszkola oraz sekcji działających w Stowarzyszeniu PIAST, które można było zjeść popijając kawą czy herbatą. Każdy mógł spróbować pysznych pierników przygotowanych przez KGW Czarkowo. Podziwiać można było występy artystyczne przedszkolaków z grupy Biedronek Przedszkola Samorządowego w Poniecu, taneczne zespołu Natia, występy wokalne grupy Humoreska oraz obejrzeć spektakl teatralny pt. „Dwunastu braci”przygotowany przez artystów HERBI z Leszna. Podczas imprezy zbierano pieniążki na leczenie czteroletniej Zuzi Nawrockiej-Boguszyńskiej, dziewczynki chorej na zaćmę, której grozi całkowita utrata wzroku. Konieczna jest kosztowna operacja w klinice w Londynie gdyż wzrok stale się pogarsza. Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałej świątecznej imprezy.

Czytaj więcej: Ponieckie Mikołajki ze szczytnym celem w tle.

Strażacy zwyciężają w Turnieju o Puchar Ks. Proboszcza

IMG 6988Dwanaście drużyn wzięło udział w I halowym turnieju piłki nożnej o puchar księdza Proboszcza „Poniec Cup”. Inicjatywa organizacji turnieju, która wyszła ze strony ponieckich księży – Krzysztofa Szymendery i Roberta Łopatki wzbudziła duże zainteresowanie. W ponieckiej hali zaprezentowały się m.in. drużyny kleryków, księży, ministrantów, policjantów, radnych, strażaków, urzędników.

Czytaj więcej: Strażacy zwyciężają w Turnieju o Puchar Ks. Proboszcza

Świateczne warsztaty dla dzieci

DSCN7637Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a świąteczna atmosfera zapanowała już 8 i 9 grudnia. Jak co roku w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu specjalnie dla dzieci odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z rękodzielnictwa. Podczas spotkania uczestnicy malowali piękne, kolorowe, świąteczne obrazki za pomocą rosnących farb, wykonywali gwiazdki, aniołki oraz świąteczne czapeczki. Dwudniowe warsztaty pokazały dzieciom, że nie sztuką jest kupić ozdoby w sklepie. Z prostych materiałów można zrobić je własnoręcznie, są wtedy oryginalne, piękne i sprawiają wiele radości nie tylko najmłodszym. W czasie pracy był także czas na miłe pogawędki i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej: Świateczne warsztaty dla dzieci

Gminne Centrum Kultury w Poniecu