Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Aktualności

Wakacyjny teatrzyk dla dzieci

DSCN4944Z okazji wakacji w sali widowiskowej GCK gmina Poniec przygotowała dla dzieci teatrzyk w wykonaniu grupy „Herbi” z Leszna, który umilił swoją interpretacją bajki „Jaś i zaczarowana łodyga fasoli”. Przez godzinę dzieciaki przeniosły się do bajkowego świata, w którym nie brakowało dobrej zabawy i masy śmiechu.

Dobra muzyka i moc atrakcji w Poniecu

enej1Imprezę na stadionie sportowym przy ulicy Harcerskiej zainaugurowały występy Przedszkolaków z gminy Poniec. Tuż po nich oficjalne otwarcie XII Dni Ziemi Ponieckiej przez Burmistrza Ponieca Jacka Widyńskiego rozpoczęło rywalizację w obchodzącej w tym roku swój dziesiąty jubileusz Sołtysiadzie. Podczas zawodów rywalizowało między sobą dziewiętnaście sołectw z gminy Poniec. Konkurencje nie sprawiały większych problemów uczestnikom, a na ich twarzach widać było pozytywną energię, jaką niewątpliwie dawała rywalizacja. Po dwugodzinnych zmaganiach w takich konkurencjach jak „Pyry na start”, „Napad na bank”, ”Chodząca szarfa” czy „Boxing orzech” poznaliśmy zwycięzców. Po raz trzeci z rzędu najlepsze okazało się sołectwo Janiszewo.

Czytaj więcej: Dobra muzyka i moc atrakcji w Poniecu

Wakacje dla młodych tancerzy

wt3Korzystając z wcześniejszych doświadczeń i odpowiadając na duże zainteresowanie przygotowano dla dzieci warsztaty taneczne z instruktorami Katarzyną i Jurkiem Sobkowiak, na co dzień prowadzącymi zespół „Iskierki” z Leszna. Wakacyjny czas stał się dogodnym momentem do szlifowania swoich umiejętności tanecznych. Przez ten czas dzieci nie tylko nauczyły się choreografii, lecz również działania w grupie oraz obycia „ze sceną”. Codziennie w godz. od 10.00 – 14.00 uczyło się 28 dzieci. Na zakończenie warsztatów młodzi uczestnicy pokazali choreografię specjalnie przygotowaną na tą okoliczność. Była to wspaniała okazja, by pokazać wyuczone umiejętności przed swoimi rodzicami. Warsztaty dokształciły młodych tancerzy, którzy aktywnie spędzili początek swoich wakacji.

Czytaj więcej: Wakacje dla młodych tancerzy

Wielki sukces orkiestry!

New 3726 czerwca 2016 r. ta niewielka miejscowość niedaleko Konina była miejscem rywalizacji ośmiu orkiestr. Wśród zaproszonych zespołów znalazła się Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ponieca, która wykonała trzy utwory: „Taniec węgierski nr 5” J. Brahmsa, „Stranger on the shore” oraz „I’m believer”. Swój muzyczny show zaprezentowała na wysokim poziomie, wzbudzając aplauz nie tylko publiczności, ale również pozostałych rywali. Ich wysiłek i kunszt został zauważony przez jury, które w kategorii: muzyka koncertowa przyznało Orkiestrze "Srebrną wieżę". Ponadto Borys Kaźmierczak uzyskał miano najlepszego solisty Festiwalu.

Czytaj więcej: Wielki sukces orkiestry!

Warsztaty z muzyką i sportem w Rudnie.

001W dniach 27.06.2.07.2016r. muzycy Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury w Poniecu uczestniczyli w warsztatach muzycznych w miejscowości Rudno k. Wolsztyna. Swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych doskonalili pod kierunkiem kapelmistrza Wiktora Bąka oraz instruktorów Tadeusza Urbaniaka i Borysa Kaźmierczaka. Podczas tygodniowego pobytu w ośrodku wypoczynkowym „Wielkopolanka” ćwiczyli nowe utwory i musztrę.

Czytaj więcej: Warsztaty z muzyką i sportem w Rudnie.

Piłkarskie emocje w Bibliotece

 IMG 0404W dniu 29 czerwca 2016 r. w Kawiarence Internetowej, zgodnie z tradycją wakacyjną, rozegrany został komputerowy Turniej FIFA 16. W turnieju uczestniczyło jedenastu chłopców w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy na czas Turnieju stali się czołowymi reprezentacjami świata. Walka trwała przez pięć godzin. Rozegrano 24 mecze. Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła reprezentacja Walii, czyli Eryk Offert; drugie miejsce zajęła drużyna Brazylii - czyli Maciej Maj, a trzecie miejsce Polska – czyli Adam Dominiczak. Za zajęcie I, II i III miejsca zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: Piłkarskie emocje w Bibliotece

ZIELONE WAKACJE 2016

plakatwakacjeZgodnie z tradycją z lat ubiegłych w okresie letnim zostaną zorganizowane dla najmłodszych Zielone Wakacje. Zajęcia są organizowane przez Urząd Miejski w Poniecu wraz z Gminnym Centrum Kultury i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Półkolonie są adresowane do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (od 6 lat).


Zajęcia rozpoczną się 11 lipca i odbędą się w trzech dwutygodniowych turnusach w 14 miejscowościach, w godzinach  9:00 – 13:00.

Czytaj więcej: ZIELONE WAKACJE 2016

UWAGA !

INFORMUJEMY, ŻE W CZASIE WAKACJI , T.J. OD 25 CZERWCA 2016 R. DO 27 SIERPNIA 2016 R. GMINNA BIBLIOTEKA W SOBOTY BĘDZIE NIECZYNNA.

Piknik z okazji Światowego Dnia Wiatru

piknikacciona17- go czerwca na stadionie sportowym w Poniecu odbył się Piknik Rodzinny. Była to okazja do uczczenia Światowego Dnia Wiatru. Piknik skierowany był szczególnie do dzieci, które mogły skorzystać z darmowych atrakcji przygotowanych przez firmę ACCIONA, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu oraz Gminne Centrum Kultury z Ponieca i Krobi. Organizatorzy na ten dzień przygotowali rozmaite konkursy, zabawy i atrakcje dla dzieci i młodzieży. W aktywnym spędzaniu czasu pomogły zorganizowane przez animatorów Ośrodka Sportu i Rekreacji konkurencje sportowe. Było malowanie twarzy, kręcenie baloników, puszczanie baniek mydlanych oraz kącik plastyczny dla najmłodszych. Sekcja modelarska zaprezentowała modele latawców, które w swoje ręce chętnie brały też dzieciaki.

Czytaj więcej: Piknik z okazji Światowego Dnia Wiatru

Podsumowanie konkursu historycznego "PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ"

DSCN4365W środę 15 czerwca w siedzibie GCK w Poniecu odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu historycznego „PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ” połączone z prelekcją historyka, autora pytań konkursowych p. Damiana Płowego. W trakcie podsumowania został przeczytany list od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jana Dziedziczaka, który objął patronat nad konkursem wraz z Burmistrzem Ponieca Jackiem Widyńskim, propagujący ideę organizacji konkursu historycznego. Podczas tego niecodziennego spotkania wręczono nagrody osobom, które najtrafniej odpowiadały na zadane pytania, a te podzielone zostały na 3 tury. Konkurs na portalu społecznościowym Facebook zgromadził licznych odbiorców a tych najlepszych organizatorzy obdarowali bardzo ciekawymi nagrodami. Nadmienić należy, iż upominki dla 3 osób z największą ilością punktów ufundowali wspomniany wcześniej Sekretarz Stanu Jan Dziedziczak oraz Ambasada Szwecji w Polsce. Pierwsze trzy miejsca zajęły panie Olga Cieślak, Ewa Bańkowiak oraz Agnieszka Okrent. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu historycznego "PONIECKA BITWA NA WIEDZĘ"

Gminne Centrum Kultury w Poniecu