Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017 Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Aktualności

Gmina Poniec na Wielkopolskiej Ofensywie Rowerowej

DSCN4194W dniu 12.06.2016r. około godz. 11.00 blisko sześćdziesięcioosobowa grupa rowerzystów reprezentująca gminę Poniec wyruszyła z placu przed „Domem Strażaka” w trasę zmierzając do Piasków, gdzie znajdowała się tegoroczna meta „Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej”. Rowerzyści wyruszyli ze wszystkich gmin powiatu by wspólnie bawić się podczas przygotowanego na mecie pikniku. Na uczestników czekały atrakcje w postaci przygotowanego posiłku, słodkości oraz losowania nagród. Trasa ponieckich cyklistów wiodła przez Rokosowo, Żytowiecko, Pijanowice, Czachorowo i Podrzecze.

Czytaj więcej: Gmina Poniec na Wielkopolskiej Ofensywie Rowerowej

Dużo uśmiechów podczas Dnia Dziecka

DSCN3143Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w gminie Poniec były pełne atrakcji, dobrej zabawy, a szczególnie uśmiechu, który zagościł na wszystkich twarzach zarówno dzieci jak i ich rodziców. Najmłodsi niedzielnego popołudnia mogli skorzystać z przygotowanego specjalnie dla Nich dmuchanego placu zabaw m.in. zjeżdżalni, toru przeszkód oraz basenu z kulkami. Zapewniły one mnóstwo frajdy oraz niezapomnianą zabawę przenosząc najmłodszych do bajkowego świata.Przez całą imprezę dzieci w różnym wieku brały udział w konkursach, grach i zabawach przygotowanych przez animatorów z grupy Wehikuł.

Czytaj więcej: Dużo uśmiechów podczas Dnia Dziecka

Eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

DSCN2608W dniu 20 maja 2016r. w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu odbyły się eliminacje powiatowe do XXI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2016. Widzowie oraz konkursowe Jury w składzie Bogna Czabajska, Joanna Zborowska oraz Jolanta Pawłowska wysłuchało występów dwudziestu sześciu uczestników, reprezentujących dziewięć przedszkoli z powiatu gostyńskiego (Ponieca, Łęki Wielkiej, Borku Wlkp., Gostynia, Podrzecza, Karolewa, Pudliszek, Żychlewa, Krobi. Prezentowany poziom był bardzo wysoki, a przedszkolaki odważnie prezentowały swoje zdolności wokalne. Wraz z młodymi wokalistami rodzice i opiekunowie śpiewali piosenki i trzymali kciuki za swoje pociechy. Wyłonienie pięciorga nominowanych do kolejnego etapu było nie lada wyzwaniem.

Czytaj więcej: Eliminacje powiatowe Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

I znów piękna muzyka rozbrzmiała w Poniecu !

DSCN3036W niedzielne popołudnie każdy, kto zdecydował się na przyjście do Kościoła p.w. Chrystusa Króla w Poniecu był świadkiem niezwykłego i wspaniałego występu duetu ukraińskiego Myrosławy Kotorowycz (skrzypce) oraz Igora Sayenko (akordeon). Muzycy słynący z wirtuozerii wykonali kunsztowne utwory m.in. tanga Astora Piazzoli, utwory Vladimira Zubistky’ego, Richarda Galliano oraz swoje kompozycje autorskie. W rękach wirtuozów cudownie współbrzmiały dwa instrumenty – małe, cudowne skrzypce i większy akordeon. Artyści dając popis swoich niesamowitych umiejętności wręcz zahipnotyzowali swoją muzyką przybyłych mieszkańców.

Czytaj więcej: I znów piękna muzyka rozbrzmiała w Poniecu !

Jubileusz X-lecia akcji Polska Biega z udziałem ponieckich kijkarzy.

1W niedzielne popołudnie 22 maja grupa kijkarzy ponieckiej sekcji NW Gminnego Centrum Kultury KROK ZA KROKIEM wraz z Bojanowskimi Kijkami Szczęścia wzięła udział w Biegu Wiosny 2016 w ramach X- lecia akcji Polska Biega w gm. Krobia. Jubileuszowa akcja odbyła się w karzeckim lesie.Wszyscy uczestnicy pokonali wyznaczoną trasę biegiem, marszem i spacerem na dystansie 3,5 km. Mimo upału i unoszącego się podczas marszu kurzu do mety dotarło blisko 1000 osób. Każdy uczestnik na zakończenie marszu otrzymał okolicznościowy medal.

Czytaj więcej: Jubileusz X-lecia akcji Polska Biega z udziałem ponieckich kijkarzy.

Tygrysek ze Stumilowego Lasu w Żytowieckiej bibliotece

IMG 1266W środę 11 maja br. w ramach programu „Książki naszych marzeń” oraz z okazji Tygodnia Bibliotek’ 2016 odbyło się spotkanie z aktorem poznańskiego teatru p. Piotrem Witoniem, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Centrum Kultury w Poniecu – filię w Żytowiecku we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół w Żytowiecku. Aktor gościł już w żytowieckiej bibliotece w przeszłości, – jako Pan Kuleczka czy Pan Kleks, a tym razem, wcielając się doskonale znaną dzieciom postać - Tygryska ze Stumilowego Lasu, przeniósł uczestników w świat Kubusia Puchatka.

Czytaj więcej: Tygrysek ze Stumilowego Lasu w Żytowieckiej bibliotece

"KROK ZA KROKIEM" na Rawickim Festiwalu Sportu

nw RawiczGrupa kijkarzy ponieckiej sekcji NW KROK ZA KROKIEM Gminnego Centrum Kultury oraz sekcji Bojanowskich Kijków Szczęścia wzięła udział w szóstej edycji 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, który odbył się 14-15 maja w Rawiczu. Podczas całodobowej rywalizacji w 8 dyscyplinach sportu wzięło udział ponad 1500 uczestników. Mimo, że sztandarową dyscypliną festiwalu był bieg Plantami Jana Pawła II to również na tej samej trasie równolegle odbywał się marsz Nordic Walking. Pętlę liczącą 2600 m przez całą dobę pokonywali kijkarze z wielu miejscowości nie tylko z powiatu rawickiego.

Czytaj więcej: "KROK ZA KROKIEM" na Rawickim Festiwalu Sportu

OGŁOSZENIE

Informujemy, że w związku ze zbliżającymi się

Zielonymi Wakacjami w Gminie Poniec,

poszukujemy opiekunek dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji w Urzędzie Miejskim w Poniecu,

biuro nr 14 lub pod numerem 65 57 31 533.

Rowerem przez Panamę i Kolumbię.

bibliotekaW ramach Tygodnia Bibliotek’2016 -Piotr Strzeżysz – podróżnik, fotograf i autor książek podróżniczych gościł 10 maja br. w gostyńskiej bibliotece. Liczni uczestnicy tego spotkania, w tym czytelnicy biblioteki w Żytowiecku – Kamila Brzeskot, Roksana Grzelczak, Oliwier Kmiecik, Eliza Pieczulis wraz z p. Natasza Dziubałką obejrzeli jego relację z wyprawy rowerem przez Panamę i Kolumbię.

Czytaj więcej: Rowerem przez Panamę i Kolumbię.

Spotkanie autorskie: Pieski, psotki i inne historie.

IMG 0333Pisarka i poetka, autorka bajek, wierszyków, rymowanek dla dzieci i młodzieży pani Urszula Kozłowska, była dziś gościem Gminnej Biblioteki. Podczas swojego pobytu spotkała się z liczną grupą dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej  w Poniecu w sali Gminnego Centrum Kultury. Godzinne spotkanie z autorką było bardzo przyjemne jak pogoda za oknem i sądząc po aktywności oraz uśmiechach na twarzach dzieci podobały im się historie i rymowanki opowiadane przez panią Urszulę.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie: Pieski, psotki i inne historie.

Gminne Centrum Kultury w Poniecu